Terasy Hlučín

Terasa 1 Terasa 2 Terasa 3 Terasa 4 Terasa 5 Terasa 6

Venkovní terasy jsou ozdobou každého domu. V poslední době přicházejí na trh firmy, které dodávají ruzné druhy podlahových materiálů. Avšak ne každá firma dodává špičkovou kvalitu podlah. Pokud jsou tedy finanční prostředky omezené, je lepší raději šetřit na rozloze terasy, než na materiálu a designu.

Podklad pod terasu

Podloží terasy musí být pevné, nesmí se bortit a musí dostatečně odvádět dešťovou vodu. Voda nesmí zůstávat pod roštem. Optimální podklad je zhutněné stěrkové, kameninové nebo pískové lože ve dvou vrstvách. Spodní vrstva z hrubšího materiálu (např. kamenivo frakce 15 – 20 mm), vrchní vrstva pak z jemnějšího materiálu. To v případě, že základy budou tvořit betonové dlaždice.

Rošt pod podlahu

Rošt nemusí být ze stejného materiálu jako vrchní prkna. Měl by však být dostatečně ošetřen. Má být napuštěn prostředkem, který nejlépe odvádí vodu. Mezi podlahou a roštem by měl vzniknout prostor, který je dobře provzdušněn.

Terasová prkna

Typy jednotlivých podlahových prken se můžou lišit tvrdostí, nasákavostí, kroutivostí. Proto je potřeba používat speciální nerezové spojovací prostředky, které zamezí zkroucení, popraskání a jiným deformacím.

Terasy považujeme za pokračování obytného prostoru, její vzhled by měl odpovídat designu interiéru domu. Pro odpočinek je nejvhodnější vybudovat terasu na místě poskytujícím stín v nejteplejší denní dobu.

Pro ošetření podlahy používáme speciální olejové nátěry, které dokážou nejlépe odvádět vodu.